O pořadu Sedmikrásky na nebi

Unikátní vzdělávací pořad o krásách naší oblohy.

Poutavou formou vám přibližujeme dění na hvězdné obloze a představujeme zajímavé turistické cíle, které souvisejí s astronomií. Vysíláme z hvězdáren a planetárií po celé naší republice.

Řada hvězdáren má také přesah do celého světa. Například hvězdárna na Kleti v jižních Čechách se zabývá sledováním mimozemských těles, která by případnou srážkou mohla ohrozit život na zemi. Řada přírodních míst je spjatá například s dopadem meteoritů nebo vltavínů – meteority Stonařov u Jihlavy, vltavíny v jižních Čechách apod.

Nabídneme vám rozhovory s hosty z různých oblastí astronomie, fotografy i odborníky na středověkou astronomii spojenou s Tycho de Brahem a Johannem Keplerem.

Do vysílání se můžete zapojit i vy, když nám zavoláte do studia. Můžete se s námi podělit o vaši zkušenost nebo položit dotaz hostovi.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
1x měsíčně, neděle 21:04Region
1x měsíčně, neděle 21:04Brno
1x měsíčně, neděle 21:04České Budějovice
1x měsíčně, neděle 21:04Hradec Králové
1x měsíčně, neděle 21:04Karlovy Vary
1x měsíčně, neděle 21:04Liberec
1x měsíčně, neděle 21:04Olomouc
1x měsíčně, neděle 21:04Ostrava
1x měsíčně, neděle 21:04Pardubice
1x měsíčně, neděle 21:04Plzeň
1x měsíčně, neděle 21:04Sever
1x měsíčně, neděle 21:04Vysočina
1x měsíčně, neděle 21:04Zlín

Poslední záznamy

Další pořady

 • eRko

  Magazín o Českém rozhlase. Novinky z vysílání, zajímavosti ze zákulisí, rozhovory se zajímavými lidmi i soutěž o ceny. Moderuje Jan Kovařík.

 • Velká radioporadna

  Chcete požádat o dotaci na zateplení domu nebo výměnu oken? Víte, jaké kotle se nebudou smět od září používat pro vytápění bytů a domů? Chystáme další Velkou radioporadnu. 

 • Hobby magazín

  Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

 • Alex a host

  Rozhovory s osobnostmi.