Případ Clifton. Monografie jednoho sešitu

Mezi nejslavnější seriálové detektivy přelomu 19. a 20. století patří Nick Carter. Ten je také hrdinou jedné české filmové parodie. Které? A kdo Cartera ve filmu hraje?

Knihu Michala Jareše „Případ Clifton: Monografie jednoho sešitu“ z produkce nakladatelství Academia můžete získat, pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku.

Své odpovědi posílejte na adresu planetarium@rozhlas.cz. Nezapomeňte přitom uvést své plné jméno a poštovní adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Máte na to čas do neděle 22. ledna. Hodně štěstí!

Správná odpověď na minulou otázku

Proč je pro pozemské sondy tak těžké přežít po přistání na povrchu Venuše déle než jen pouhé desítky minut? S čím tam mají problém? Jak to na povrchu Venuše vypadá?

Za prvé: Venuše má velmi hustou atmosféru. Tlak na jejím povrchu je třiadevadesátkrát vyšší než na povrchu Země. To by ještě ušlo. Za druhé: z oblaků občas prší kyselina sírová. S tím bychom si také poradili. Jenže je tu za třetí: průměrná teplota na povrchu Venuše je 462 stupňů Celsia. A to „nevydýchá“ pozemská elektronika. Bez ní je sonda jen kus šrotu.

Knihu Petra Brože a Lucie Škodové „Vesmírníček aneb Usínáme s vědou“ z produkce nakladatelství DOBROVSKÝ s.r.o. od nás za správnou odpověď dostane paní Marie Hartlová z Vilémovic. Gratulujeme!

kniha, čtenář, knihy, literatura

O soutěži

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také zde, na našem webu.

Úplná pravidla soutěže magazínu Planetárium

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.