Příběhy z kalendáře - Věra Bartošková

27. září 2011
Příběhy z kalendáře

„Chtěla jsem poznávat lidskou duši. Studovala jsem psychologii a sociologii a pracovala v psychiatrických léčebnách. Pak mě chytla novinařina. Básně jsem psala do šuplíku." Tohle o sobě řekla žena, která propojuje život na úpatí Krušných hor s láskou k Českému středohoří - a to vše přetváří do svébytné poezie.

Publicistka a básnířka Věra Bartošková z Duchcova se narodila 27. září 1946. Jejím otcem byl básník a rozhlasový redaktor Ijla Bart, který řadu let působil na severu Čech. Manželem Věry Bartoškové je pro změnu další známý publicista Pavel Koukal - společně vlastní nakladatelství Kapucín, které se specializuje na vlastivědné publikace, ale v poslední době představuje i nové severočeské autory.

Věra Bartošková je také ekologickou aktivistkou, která všemožně podporuje zachování jedinečnosti Krušných hor a Českého středohoří.

autor: David Hertl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.