Prezident Petr Pavel přijel do Ústeckého kraje. Ve čtvrtek odpoledne navštívil zámek Jezeří

20. červen 2024 16:35

Prezident Petr Pavel pokračuje v návštěvě Ústeckého kraje. Ve středu večer debatoval v Ústí nad Labem s obyvateli. Ve čtvrtek ráno se setkal s hejtmanem a krajskými zastupiteli. 

Před polednem odjel do janovského sídliště v Litvínově, kde ho čekala diskuze o sociálně vyloučených lokalitách, odpoledne pak na zámek Jezeří.

Na Jezeří si prezident s doprovodem vyslechli stručné informace o zámku, který stojí přímo nad hnědouhelným dolem, a v hlavním sále pak projednávali energetickou transformaci kraje.

Na janovském sídlišti v Sousedském domě Libuše diskutoval prezident s místními a odborníky o sociální a komunitní práci. Sídliště Janov totiž patří mezi problémové lokality, a proto se setkání konalo v Sousedském domě Libuše, který se komunitní prací zabývá.

Na Krajském úřade v Ústí nad Labem se prezident sešel s vedením kraje a starosty obcí. Jednali např. ekonomickém přechodu regionu po ukončení těžby hnědého uhlí anebo o návrhu na rozdělení rozpočtových daní, který je pro regiony nevýhodný.  

Petr Pavel do Ústeckého kraje zavítal ve funkci prezidenta poprvé, předtím tu byl ještě před svou inaugurací. Stejně jako v případě sousedního Karlovarského kraje, kam se chystá v neděli a v pondělí. Debatovat tam bude na téma Vzdělání v Karlovarském kraji a Destabilizující chudoba.

Spustit audio