Poslední říjnový víkend v Ústeckém kraji ovládnou Halloween a dýně

27. říjen 2021

Nadcházející víkend si v Ústeckém kraji můžete vybrat halloweenských akcí. Můžete ale samozřejmě zajít také do divadla, na koncert nebo i na balet.

Sobota 30. října

Podkrušnohorský zoopark v Chomutově zve do Strašidelné Zoo – od 16 do 19 hodin vás tu čekají pitoreskní masky, ale také podzimní poezie, dlabání dýní, veselá muzika, malování na obličej, lampionový průvod – to všechno a ještě mnohem více slibuje letošní Strašidelná Zoo.

V Rusku sílí volání po zákazu tradičního anglosaského svátku Halloween

Areál zámeckého parku v Jílovém u Děčína poskytne své prostory akci jménem Dýňohraní. Od 14 hodin tu bude připravený nejen dům hrůzy, ale taky strašidelná stezka, hrát vám bude skupina Harcovníci a můžete obdivovat dogdancing aneb tanec s pejsky.

Centrální park na Severní terase v Ústí nad Labem zve na 16. hodinu na Halloween se vším všudy – návštěvníky čeká strašidelná stezka odvahy, soutěž v dlabání dýní, soutěž o nejlepší strašidelnou masku, diskotéka, malování na obličej a další.

A ve Varnsdorfu připravili dokonce Halloween v bazénu – halloweenskou atmosféru dokreslí a umocní strašidelná hudba a zvuky, zjevování tajemných bytostí a jestli se nebudete bát, můžete se i zvěčnit ve fotokoutku.

Balada o duši Karla Borovského

Vypravit se můžete také na památnou horu Říp na Dýňobraní, které vypukne ve 13:30. Dýňové speciality budou připravené a k tomu bude hrát kapela Der Šenster Gob. Skupina propojuje širokou škálu stylů od starých klezmerových nápěvů po novější cikánské jazzové písně, vše v energických úpravách, avšak s respektem k tradicím. Přijďte si to na Říp poslechnout a prožijte odpoledne plné chuti a hudby.

Ale dost bylo dýní a Halloweenu – také se můžete jít podívat do divadla, do ústeckého Činoherního studia. Od 17 hodin se tu dozvíte, jak to bylo doopravdy s Rychlými šípy a Bratrstvem kočičí pracky.

Kdo si chce v těchto podzimních dnech trochu zlepšit náladu, může zajít třeba do botanické zahrady v Teplicích

Od 19 hodin je pak pro vás v Dobré čajovně v Ústí nad Labem připravený další díl Čajoheráku – pozoruhodné improvizační výkony ústeckých herců i neherců vás rozhodně nudit nebudou.

Jste-li duše tvořivé, pak je pro vás jako stvořená pozvánka do Botanické zahrady v Teplicích. Naučíte se tu vyrobit originální podzimní dekoraci, nazdobit kapustu nebo vytvořit dušičkový věneček. Tvořivá dílna je otevřena od 10 do 16 hodin.

Nezapomeňte na potřebná protiepidemická opatření a není na škodu předem si u pořadatelů ověřit, že se akce koná.

Neděle 31. října

Divadelní festival Ústecká forbína připravil na 31. října další lahůdku – komedii Brouk v hlavě. Co mají společného téměř dokonalý manžel s hotelovým sluhou? Jak dopadnou záletníci? A kdo nasadil paní Marcele brouka do hlavy? Účinkují Filip Blažek (dvojrole), Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák, Mojmír Maděrič a další. Začátek je v 19:30.

Z představení Heda Gablerová (Činoherní studio v Ústí nad Labem)

Činoherní studio v Ústí nad Labem nabízí představení slavného Ibsenova dramatu Heda Gablerová. Heda je dcerou generála, manželskou profesora, milenkou prázdnoty a střelných zbraní. Je dnes vůbec ještě možné založit rodinu, nebo se natolik bojíme vztahů, blízkosti těla a ztráty pohodlí, že se tomu raději vyhneme už v zárodku? Heda žádá vše a sama není ochotna dát nic. Stínová hra propletená jako klubko hadů začíná ústeckém Činoherním studiu v 19:00.

A do třetice divadlo v Ústí nad Labem – Severočeské divadlo opery a baletu nastudovalo Baletní triptych. Nejenže uslyšíte Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho, Faunovo odpoledne Clauda Debussyho a Bolero Maurice Ravela – ale uvidíte také překrásné taneční výkony, které vám budou vyprávět příběhy plné lásky, dramatického napětí i humoru. Režie a choreografie se ujali Margarita Pleškova a Vladimir Gončarov. Po páteční premiéře máte šanci vidět Baletní triptych v neděli 31. října od 17:00.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Pražský komorní balet hostuje v Městském divadle v Mostě s představením Zabiják život. Zažijete humor i mrazení smrti ve strhujícím podání Pražského komorního baletu. Začátek představení je v 19:00.

Kulturní dům Střelnice v Kadani zve na 15. hodinu na představení Sněhová královna v Ledovém království. Je to muzikál na motivy pohádky H. Ch. Andersena, plný efektů a čarovných pohádkových bytostí. Hraje Metropolitní divadlo Praha.

Zahradní dům v Teplicích má v neděli od 19:00 na programu další talkshow Antonína Moravce. Na zámečku se dnes potká pražským folkovým duem, s Brigitou Cmuntovou a Štěpánem Kloučkem.

Nezapomeňte na potřebná protiepidemická opatření a není na škodu předem si u pořadatelů ověřit, že se akce koná.

I všední dny můžete vyplnit nevšedními zážitky

Filosofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem vás od pondělí 1. listopadu zve na výstavu Odvaha v čase diktatury. Představuje 15 osobností ze států bývalého „východního bloku“ – Československa, NDR, Maďarska a Polska, které nalezly odvahu postavit se diktatuře a bojovat za demokratické hodnoty. Tyto osobnosti obdržely v roce 2019 Ceny Paměti národa. Výstavu připravilo Collegium Bohemicum společně s Památníkem Bautzner Straße v Drážďanech a společností Post Bellum.

Leona Machálková

2. listopadu se můžete prostřednictvím diashow a vyprávění cestovatele Martina Loewa vypravit do Dubaje, do tohoto zázraku v poušti na břehu smaragdového moře. Cestovatelská diashow proběhne v kině Květen v Teplicích, začátek je v 18 hodin.

Muzikál – moje láska – pod tímto názvem se skrývá koncert Leony Machálkové v Krušnohorském divadle v Teplicích 3. listopadu od 19 hodin. A protože muzikály mají i spoustu krásných mužských partů, přizvala si Leona jako hosta Mariana Vojtka. Na programu jsou ty nejkrásnější písně z českých i světových muzikálů.

Dýňové svícení a taky posvícení si můžete 4. listopadu užít v Regionálním muzeu v Žatci. Pro děti i dospělé je přichystaná spousta zábavy – osvětlená stezka mezi dýněmi, kde se budou plnit různé úkoly, dílničky pro malé i velké, dýňová semínkovna, dlabání nejen dýní, ale také řepy, a od 15 do 18 hodin budou k zakoupení a ochutnání dýňové speciality.

Sýkorky v krmítku

5. listopadu pak třeba využijte pozvání do Oblastního muzea a galerie v Mostě na výstavu Ptačí stavitelé. Svět ptáků láká lidskou zvídavost odnepaměti – udivuje nás jejich schopnost létat, zajímavé tvary, pestré zbarvení a v neposlední řadě pozoruhodné životní projevy, například stavba hnízd.

Na výstavě jsou k vidění například hnízda moudivláčka, chmýřím měkce vystlaná miska stehlíka, hliněný výtvor vlaštovky a mnohá jiná. Kurátorem výstavy je ornitolog Jaroslav Bažant. Výstava je prodloužena do konce roku 2021.

Doporučení – ověřte si, zda se akce koná a nezapomínejte na potřebná protiepidemická opatření.

Spustit audio