Páteční Noční linka: Kultura spojuje

2. červen 2023

„Já myslím, že civilizace není dobrá, když je bez kultury. Člověk potřebuje ke štěstí a spokojenosti nejenom pohodlí tělesné, ale i duševní. Kultura a civilizace musí jít ruku v ruce.“ -  Jan Werich, český herec, dramatik a spisovatel 1905–1980

Co pro vás znamená slovo kultura? Jaká byla kultura za vašeho mládí a jaká je dnes? Jak trávíte volné dny a večery? Chodíte do divadla, do kina nebo na nějaká jiná setkání? Navštěvujete rádi plesy a bály? Žijete kulturou? Čekáte vždy netrpělivě na nové výstavy a vernisáže v muzeu ve vašem městě? V jaké galerii jste byli naposledy? Co zajímavého jste tam viděli?

Jezdíte po Česku po hradech a zámcích? Účastníte se pravidelně zábavních akcí ve vaší obci nebo městě? Pořádají se u vás tradiční akce podporující lidové tradice? Angažujete se sami do programu?

Proč vlastně kulturu potřebujeme? Zažili jste někdy odlišnou kulturu v jiné zemi? Jak jsme na tom s kulturou a s naším vkusem v roce 2023 v Česku?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...