Pardubice prohrály, ale udržují na čele bezpečný náskok

19. listopad 2002

Ve šlágru dvacátého třetího dějství extraligy Českého Telecomu otočili hokejisté Třince nepříznivé skóre 1:4, a vítězstvím 5:4 nad Pardubicemi poskočili na druhou příčku tabulky, právě za Východočechy. V dalších zápasech Havířov prohrál se Vsetínem 2:6, Sparta zdolala Znojmo 4:3, Plzeň remizovala s Vítkovicemi 1:1, Zlín s Libercem 3:3, České Budějovice vyhrály nad pražskou Slávii 3:2 v prodloužení a Karlovy Vary také v prodloužení porazily Litvínov 2:1.

Čtyřicetiletý českobudějovický obránce Rudolf Suchánek oslavil svůj osmistý zápas v nejvyšší soutěži třemi asistencemi a přispěl k vítězství Jihočechů nad Slavií 3:2 v prodloužení. Suchánek, jenž po Ivanu Vlčkovi z Plzně dosáhl této mety teprve jako druhý muž v historii, se podílel na dvou trefách Filipa Turka i na vítězném gólu Petra Sailera. Nový plzeňský trenér Karel Trachta, který v pondělí nahradil Richarda Fardu, se dočkal v domácím utkání extraligy s hokejisty Vítkovic pouze bodu.

Havířov Panthers - Vsetín 2:6 (1:0, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 11. Martin Čech (Míka), 33. Sršeň z trestného střílení - 32. Demel (Stantien), 37. Hudler (Kuboš), 42. Hudler, 47. Kucharczyk (Hudler, Demel), 49. Kotásek, 53. Kucharczyk (Hudler, Streit).
Rozhodčí: Bolina - Kostka, Český.
Vyloučení:
5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1.
Diváci: 1613.

Hamé Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:3 po prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Pivko (Vlach), 35. Vlach (Pivko, Balaštík), 46. Jenáček (Rachůnek) - 2. Rozsíval, 9. Jiří Hanzlík (M. Straka), 48. Plodek (R. Pospíšil).
Rozhodčí: Šindler - Sichrovský, Vitík.
Vyloučení:3:5, navíc Rachůnek - J. Moravec oba 10 min. Využití: 1:0.
Diváci: 5200.

Oceláři Třinec - IPB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. R. Král (Zadina, Pletka), 39. Ivan (Martynek), 45. Janků (Pletka, R. Král), 48. Marek (Pavelek, Pletka), 51. Pavelek (Janků, Marek) - 8. T. Blažek (A. Novotný), 15. P. Sýkora, 26. P. Sýkora z trestného střílení, 34. Mikeska.
Rozhodčí: Havlík - Machálek, Čech.
Vyloučení: 6:7, navíc Lubina 5 min a do konce utkání, Pištek, M. Sýkora (všichni Pardubice) oba 10 min.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
Diváci: 4495.

Keramika Plzeň - Vítkovice 1:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Ujčík (Volák) - 42. Gron (Černošek).
Rozhodčí: Turčan - Blümel, Barvíř.
Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0.
Diváci: 5010.

<!-- <emphasis>České Budějovice - Slavia Praha 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0) </emphasis> <br/><br/> <emphasis>Branky a nahrávky:</emphasis> 34. Turek (R. Suchánek), 42. Turek (R. Suchánek, Rob), 64. Sailer (R. Suchánek) - 30. Jaroš (Dlouhý, J. Novák), 35. Antoš (Hruška, Krátoška). <br/> <emphasis>Rozhodčí:</emphasis> Mikula - Cambal, Unzeitig. <br/> </emphasis>Vyloučení: <emphasis>4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. <br/> <emphasis>Diváci:</emphasis> 3038. -->

Energie Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Balázs (L. Svoboda), 64. L. Svoboda (M. Hlavačka, Krajíček) - 42. Hranáč (Alinč, Prorok).
Rozhodčí: Husička - Lederer, Gebauer.
Vyloučení: 9:10, navíc Balázs 10 min. - Hranáč 5 min. a do konce utkání, Kuntoš 10 min.
Využití: 1:1. Diváci: 3800.

<!-- <emphasis> Sparta Praha - JME Znojemští orli 4:3 (2:0, 2:2, 0:1) </emphasis> <br/><br/> </emphasis> Branky a nahrávky: </emphasis> 13. P. Martinec (Jiruš, Žemlička), 19. Šrek (P. Martinec, Žemlička), 26. Broš (Kratěna, Tomajko), 36. Broš (Kratěna) - 23. Cisár (Plášek), 38. Milan Procházka (Vorel), 43. Plášek (Toman). <br/> <emphasis> Rozhodčí: </emphasis> Homola - Pešek, Rouspetr.<br/> <emphasis> Vyloučení: </emphasis> 5:6, navíc Bříza 10 min., Broš 5 min. a do konce utkání - Plášek 10 min. <br/> <emphasis> Využití: 3:0. </emphasis> V oslabení: 1:0. <br/> </emphasis> Diváci: </emphasis> 3646. -->