Omán procestujete za hubičku, litr benzínu tam stojí 6 korun

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Martin Šlambor

Nejenom levné pohonné hmoty, které znamenají i cenově dostupné cestování, vás můžou lákat k návštěvě tohoto státu. Sultanát Omán najdete na arabském poloostrově a na rozdíl od svých sousedů – Saudské Arábie a Jemenu je to pro nás Středoevropany vcelku bezpečné místo.

„Jednou jsme přijeli do asi dvacetitisícového města. Jediný hotel, který tam byl, chtěl za pokoj a noc nesmyslných 5 tisíc korun a tak jsme si ustlali venku přímo před ním, nevadilo to místním a nevzbudili jsme pozornost ani u projíždějící policejní hlídky,“ popisuje Mart Eslem své cestovatelské zkušenosti s nocováním v daleké zemi.

Jestli vás specifický druh ománské exotiky a dobrodružství, které můžete v zemi zažít, zaujme, neváhejte se shánět po letenkách. Do takto orientovaných destinací nejsou finančně nákladné. „Nejlepší je letět – už díky výhodným letenkám – do sousední Dubaje, a po prohlídce tohoto zajímavého města pokračovat dál do Ománu,“ říká Mart Eslem, který má s cestováním v Ománu bohaté zkušenosti.

Cestovatel Mart Eslem jako host Dopoledního expresu Milana Krále také prozradil, který sultán v zemi vládne, a proč ho všichni respektují, taky že rodilí Ománci skoro nepracují, a to díky bohatým nerostným surovinám – hlavně ropě a zemnímu plynu – dostávají skoro vše zdarma. Poslechněte si záznam celého rozhovoru. Ničím nerušený poslech vám přeje Český rozhlas Sever!

autor: Milan Král
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...