Omán procestujete za hubičku, litr benzínu tam stojí 6 korun

Nejenom levné pohonné hmoty, které znamenají i cenově dostupné cestování, vás můžou lákat k návštěvě tohoto státu. Sultanát Omán najdete na arabském poloostrově a na rozdíl od svých sousedů – Saudské Arábie a Jemenu je to pro nás Středoevropany vcelku bezpečné místo.

„Jednou jsme přijeli do asi dvacetitisícového města. Jediný hotel, který tam byl, chtěl za pokoj a noc nesmyslných 5 tisíc korun a tak jsme si ustlali venku přímo před ním, nevadilo to místním a nevzbudili jsme pozornost ani u projíždějící policejní hlídky,“ popisuje Mart Eslem své cestovatelské zkušenosti s nocováním v daleké zemi.

Jestli vás specifický druh ománské exotiky a dobrodružství, které můžete v zemi zažít, zaujme, neváhejte se shánět po letenkách. Do takto orientovaných destinací nejsou finančně nákladné. „Nejlepší je letět – už díky výhodným letenkám – do sousední Dubaje, a po prohlídce tohoto zajímavého města pokračovat dál do Ománu,“ říká Mart Eslem, který má s cestováním v Ománu bohaté zkušenosti.

Cestovatel Mart Eslem jako host Dopoledního expresu Milana Krále také prozradil, který sultán v zemi vládne, a proč ho všichni respektují, taky že rodilí Ománci skoro nepracují, a to díky bohatým nerostným surovinám – hlavně ropě a zemnímu plynu – dostávají skoro vše zdarma. Poslechněte si záznam celého rozhovoru. Ničím nerušený poslech vám přeje Český rozhlas Sever!

autor: Milan Král
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?