Věk: 1969 (Střelec)
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Je to pro mě místo nové, neprozkoumané – a zřejmě i proto velmi lákavé. Mám ráda výzvy! A jsem zvědavá, jak se popasuju právě s touhle…
Dosavadní kariéra: Nemám ráda slovo kariéra… Jsem šťastná, že můžu dělat to, co mě baví! Vzděláním jsem čistokrevný meteorolog, který se nějakou shodou náhod (na které mimochodem nevěřím) dostal do redakce počasí České televize. A pak přicházely další nabídky vyzkoušet si jiná televizní „řemesla“ - nějakých pár let jsem kromě počasí moderovala magazín Sama doma, točila dokumenty o sportovním létání, o horách. Ale počasí zůstává tím hlavním, co mě těší a naplňuje zároveň. Začínali jsme před skoro 20 lety s čtyřmi relacemi ráno a dvěma odpoledne. Dneska se odvysílá za den dvakrát tolik a to nepočítám mimořádné vstupy, když se něco důležitého děje.
Zájmy a záliby: Dvacet let jsem létala na větroních – to se nedá a ani nechce zapomenout. A pořád si říkám, že se k tomu někdy vrátím. Teď žiju na horách – v Krkonoších a nejvíc času trávím v kopcích – pěšky, na kole, na sjezdovkách či běžkách a ze všeho nejraději na skialpech. Ty můžu každému doporučit – ideální zimní podoba tréninku, pokud v létě jezdíte třeba na horském kole. A nejen po Krkonoších, mám ráda Alpy – třeba okolí Suldnu – a to jak v létě na kole, tak v zimě na pásech. Na ostatní moc nezbývá čas – každá ženská ví, že ponožky se samy nevyperou a jídlo samo neuvaří. Přesto se snažím najít si čas a kromě toho všeho psát články o počasí do časopisů – a vždycky se divím, že o i po letech je pořád o čem.
Aleně můžete napsat na alena.zarybnicka@rozhlas.cz
Všechny články
-
Talent tam nebyl, ale bojovnost ano, říká o svých začátcích Stanislav Bartůšek
Stál na severním pólu, účastnil se expedic na osmitisícovky, absolvoval Ironmana, Vasův běh a po operaci kyčle i Jizerskou 50 s časem pod 3:40. Stanislav Bartůšek.
-
Jsem pravdoláskař a jsem na to hrdý, říká architekt David Vávra
Říká, že se stavbami je to jako s dětmi a že miluje osamělé běžce v kultuře. David Vávra je pražský rodák, obyvatel čtvrti Braník. Je synem architekta Zdeňka Vávry.
-
V neděli už nechodím na akce, po kterých bych se nevyspala, říká kardioložka
Říká, že základním momentem pro prevenci nemocí srdce je to, co nosíme v hlavě. Profesorka Zuzana Moťovská, mezinárodně uznávaná odbornice na kardiovaskulární onemocnění.
-
Osmiminutová reportáž do Objektivu? Věnuju jí asi týden, říká kameraman
Svůj první film natočil Martin Vrbický v roce 2006 na Karlovarsku. Na premiéru tehdy přišlo 200 až 300 lidí. Řekl si: „Wau, jsem filmař, tohle půjde.“
-
Sníh pro mě znamená práci i zábavu, říká hydrolog Jan Jirák
Jeho profesí je aplikovaná hydrologie. Je i dobrovolným záchranářem horské služby v Jizerských horách. Jan Jirák, hydrolog Českého hydrometeorologického ústavu.
-
I Vysoké Mýto občas zasáhlo do světových dějin, říká ředitel tamního muzea
Jiří Junek pochází z Přelouče. Vystudoval dějepis a občanskou nauku na Univerzitě Hradec Králové. Je ředitelem Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.
-
Na skok přes Taxis se většinou nedívám, říká dostihová trenérka Hana Kabelková
Hana Kabelková se narodila v Rakovníku. Vystudovala střední odborné učiliště dostihového sportu ve Velké Chuchli. Závodit prý zkoušela, ale s nevalnými výsledky.
-
Zkoušení mám skoro radši než představení, říká Petra Janečková
Petra Janečková se narodila v Praze. Je absolventkou muzikálového herectví na brněnské JAMU. V pardubickém divadle získala své první angažmá v roce 1998.
-
Filantrop Petr Sýkora: Peníze jsou na druhém místě, na tom prvním je talent
Hostem Záletů je cestovatel, filantrop, podnikatel a Dobrý anděl Petr Sýkora. Po prodeji své firmy v roce 2011 se začal výrazně věnovat dobročinnosti.
-
V devadesátkách bylo možné téměř cokoliv, vzpomíná moderátor Václav Žmolík
Sportovní terminologií - za domácí tu hraje on, v šatně s cedulkou hosté jsem tu já. Je moderátorem Dvojky Českého rozhlasu. Václav Žmolík.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »