Nezvykle drsné kurzy sebeobrany mohou navštěvovat ženy na Liberecku

10. říjen 2011

Nezvykle drsné kurzy sebeobrany mohou teď ženy navštěvovat v Liberci, Desné na Tanvaldsku a Semilech. Vedou je instruktoři, kteří mají zkušenosti s výcvikem zvláštních armádních a policejních složek.

Jejich specializací je taktika boje a účinná obrana. Jak zaznamenala Lenka Šumová, součástí výuky je i nácvik modelových situací, které každého mohou v životě potkat.

Na speciálních kurzech se ženy učí taktiku sebeobrany. Při nebezpečných situacích je důležité o ničem nepřemýšlet a začít rovnou jednat. K tomu, jak si takovou automatickou reakci dostat pod kůži, vede ale dlouhá cesta. Zmapovat se ji pokusila Lenka Šumová.

Kurzy v Desné, Liberci a v Semilech budou pokračovat i na jaře. Částečně se z tělocvičny přesunou do reálného prostředí, ve kterém hrozí nějaké napadení. Instruktoři totiž chtějí pracovat hlavně s příklady modelových situací z běžného života a co nejvíc je přiblížit možné realitě.

autor: leš
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová