Někdy se s ženou prostě nedomluvíte. Nemůže za to, protože...

Životní cyklus ženy

Každá žena se v průběhu měsíce mění. V ženském cyklu přitom jde vysledovat jisté zákonitosti. Kdo by si myslel, že jejich pochopení je důležité jen pro ženy, ten by se mýlil. Když jednotlivé fáze cyklu pochopí i muži, uspoří si v komunikaci se ženami mnohé nepříjemné chvíle a nedorozumění.

1. fáze: menstruační – to je období, kdy žena preferuje klid. Je to příležitost udělat i revizi, co je pro ni důležité a co ne. Neměla by se proto nutit do výkonu, zato u ní dobře funguje intuice.

2. fáze: dynamická – po odpočinku přichází příval energie, kdy žena zvládá víc věcí najednou, a roste její racionalita. Proto jde o lepší období pro komunikaci s muži – doma i v práci.

3. fáze: ovulační – toto období je nejkratší. Je to optimální doba pro otěhotnění, žena se podvědomě chce líbit, víc komunikuje – je to také doba dobrá pro řešení problémů.

4. fáze: premenstruační – pozor, hladina hormonů klesá a žena je lítostivější, náladová, ale kreativnější. Bohužel stoupá i kritičnost vůči sobě a okolí, co předtím nebylo problém, teď problémem je – není to doba vhodná k řešení sporů.

Více už se dozvíte z přiloženého rozhovoru. Pohodu u poslechu přeje Český rozhlas Sever!

  • Životní styl
  • Publicistika