Nedělní Noční linka: Dokážete své nedostatky z mládí přiznat svým dětem?
Jaké byly vaše největší nedostatky nebo chyby v mládí? Máte odvahu přiznat svým dětem své mladické chyby a proč? Myslíte si, že by to mohlo ovlivnit jejich pohled na vás?
Jak vaše děti reagovaly, když jste jim přiznali své chyby z mládí? Považujete za důležité být s dětmi upřímní ohledně svých chyb? Jaké nedostatky jste měli v mládí, které nyní považujete za poučné příběhy? Jak se změnil váš pohled na své mladické chyby v průběhu let? Byli jste někdy konfrontováni svými dětmi o vašich chybách z minulosti? Jaké lekce jste se naučili ze svých mladických chyb? Myslíte si, že přiznání chyb dětem může posílit rodinné vztahy? Jaký dopad má vaše upřímnost o minulosti na výchovu vašich dětí? Měli jste strach, že vás děti kvůli vašim chybám budou soudit? Jak otevřeně sdílíte svou minulost s dětmi? Přiznáváte i pozitivní lekce z vašich nedostatků? Jaké rady byste dali jiným rodičům, kteří váhají přiznat své chyby svým dětem?
Podle psychologů může být přiznání chyb a nedostatků rodičů jejich dětem velmi prospěšné. Taková upřímnost může pomoci vytvořit silnější a otevřenější rodinné vztahy. Děti se tak učí, že chyby jsou součástí života a že je důležité se z nich poučit, což může podporovat jejich osobní růst a rozvoj. Rodiče, kteří sdílí své příběhy, také modelují zdravé způsoby, jak se vyrovnat s vlastními chybami a nedostatky.
Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.
Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.