MUDr. Petr Sudek - gynekolog

4. prosinec 2013

Pokud by každá žena přišla na preventivní prohlídku k ženskému lékaři jednou za rok až dva, rakovina děložního čípku by zcela vymizela. Lékař jí totiž rozpozná podle malého flíčku, který pohotově ambulantně odstraní. To je názor MUDr. Petra Sudka z centra onkologické prevence v Ústí nad Labem.

Upozorňuje také, že ochráněná proti této nemoci je pouze ta žena, která žije svůj sexuální život s mužem, se kterým vytvořili věrný pár - ona původně jako panna a on jako panic. MUDr. Sudek připomíná také všem dívkám a ženám, že očkování pro karcinomu děložního čípku je nové devět let a hradí ho pojišťovna.

Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu... Pohodu u poslechu Vám přeje Český rozhlas Sever!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.