MUDr. Jana Všetičková - o porodech a rodičovství

Naším hostem byla MUDr. Jana Všetičková, jablonecká lékařka z centra podpory plodnosti. Mluvili jsme o příčinách poklesu porodnosti v české populaci. Jak vidí příčiny stále častějších potíží mnoha párů usilujících o početí a udržení těhotenství? Je to v proměně životního stylu, špatných stravovacích návycích, uspěchaném životním rytmu, nebo civilizačních vlivech?

Paní doktorka představí komplexní terapeutický přístup podpory praktikovaný především v Německu, který nově přináší do České republiky. Možná se také dozvíme, proč by tchyně a potenciální babičky neměly ve vlastním zájmu svým dcerám a snachám příliš často připomínat, že "už je čas" na vnoučata.

Poslechněte si rady odborníka z přiloženého audiozáznamu... Pohodu u poslechu vám přeje Český rozhlas Sever!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.