Minietiketa: „Bouráky“ ve společnosti

15. květen 2013

V minulé minietiketě jsme si povídali o společenských bourácích - třeba o tom, co dělat, když někoho uvidíme s rozepnutým poklopcem. Jak se ale chováme, když upustíme jídlo na zem nebo když rozlijeme nápoj ze skleničky na stůl?

Když se stane něco nepříjemného, měli bychom mít na paměti jedno základní pravidlo – hlavně nenápadně. Pokud se nám podaří takové pravidlo dodržet, tak máme více než 50 % šanci, že si toho nikdo nevšimne.

C tedy uděláme, když sedíme u stolu a polévkový knedlíček nám spadne pod stůl? A co když rozlijeme víno? Poslechněte si rady znalce etikety Milana Knotka z přiloženého audiozáznamu...

autoři: mkt , Alena Perková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.