Město Most chce zbourat další vybydlený dům nedaleko centra města

Most plánuje demolici činžovního domu, tzv. „bloku 31“
Most plánuje demolici činžovního domu, tzv. „bloku 31“

Demolice činžovního domu, tzv. bloku 31 v Mostě, je dnes (23. 11.) na programu jednání tamního zastupitelstva. Město chce využít na demolici dotace z ministerstva pro místní rozvoj. Zastupitelé budou jednat také o tom, jestli v případě, že město dotaci neobdrží, zbourá Most vybydlený dům na vlastní náklady. Není ale jasné, jestli tento návrh podpoří opozice.

Jde o jednu ze tří vybydlených budov v blízkosti tzv. „bloků 100“. V sousedních dvou domech by měly vzniknout nové byty.

Původně Most plánoval zatravnění pozemku po zbourání domu, v současnosti ale uvažuje o tom, že na jeho místě postaví parkoviště pro budoucí obyvatele zrekonstruovaných domů.

Pokud město na demolici nedostane dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj, zvažuje, že ji zaplatí ze svého. Otázkou je, jestli s tím bude, kvůli výši nákladů, souhlasit opozice.

Most už má za sebou demolice na sídlišti Chanov, kde výsledné náklady na bourání domu byly o více než polovinu nižší, než předpokládal původní projekt, a to díky konkurenci na trhu s demolicemi.