Mateřské centrum Klubíčko v Litvínově přišlo s novou službou – sdílenými kancelářemi pro matky na mateřské

21. listopad 2022 12:53

Mateřské centrum Klubíčko v Litvínově nově nabízí matkám na mateřské dovolené sdílenou kancelář. Mohou v ní za poplatek pracovat například na počítači, zatímco se o děti postarají zaměstnanci centra.

Nedávno otevřel sdílené kanceláře například sousední Most, další vzniknou i v Chomutově. S hlídáním dětí tam ale na rozdíl od Litvínova nepočítají.

„Inspirovala mě k tomu jedna pracující maminka, která přišla do centra, vybalila si tady notes a začala pracovat. Protože ale kolem ní běhaly děti, včetně toho jejího, tak jí práce moc nešla. A tak mě napadlo, že bychom podobným matkám mohli vyčlenit tady u nás prostor, kde by měly klid na práci. Navíc já jim to dítě mohu během té doby pohlídat,“ popisuje zakladatelka mateřského centra Klubíčko v Litvínově Miroslava Ondová, jak vznikla myšlenka sdílené kanceláře pro matky na mateřské dovolené.

Ne každá sdílená kancelář nabízí hlídání dětí

Zájem o službu je velký. 25letá Petra využívá sdílené kanceláře s hlídáním dětí ke studiu: „Doma se vzdělávám online, protože mám kurzy a semináře jako asistent pedagoga, takže další vzdělávání pedagogických pracovníků a vzdělávání sociálních pracovníků většinou dělám doma, a když je holka doma, tak musím lítat i kolem ní a ten klid, jaký bych si představovala, na tu práci nemám.“

Sdílenou kancelář v mateřském centru si chválí i 30letá Vlaďka, která se při mateřské dovolené chce dál věnovat účetnictví. I když by mohla pracovat z domova, hlídání dětí jí pomáhá se na práci lépe soustředit.

„Ačkoliv je dnes hodně sdílených kanceláří, tak ne každá vám umožní mít to dítě sebou. Tady je dobré, když potřebuji udělat nějakou práci, tak že mi to dítě ohlídají. Doma po vás to dítě často něco vyžaduje, takže tam nemáte ty možnosti jako tady,“ vysvětluje.

Podle Miroslavy Ondové z mateřského centra Klubíčko by si měly maminky vždy zavolat aspoň den předem, aby si klidnou kancelář nad prostory mateřského centra zarezervovaly.

O rozšíření míst ve sdílené kanceláři zatím v Klubíčku neuvažují.

autor: Jan Beneš
Spustit audio

Související