Masové koule

Zase jedna variace na mleté maso!

Suroviny:
500 g tučného vepřového masa
60 g jater vepřových
2 housky den staré
1 vajíčko
1 menší cibule
3-4 stroužky česneku
trochu mléka
sádlo do zapékací mísy
kmín
pepř
sůl
vývar

Postup:

1. Housky nakrájíme a zvlhčíme mlékem.

2. Maso umeleme, játra také a smícháme s vymačkanými houskami, vejcem, utřeným česnekem, drobně nakrájenou cibulí, pepřem a podle chuti osolíme.

3. Ruce si namočíme do chladné vody a z hmoty tvarujeme koule asi jako pingpongové míčky. Naskládáme je do vymazané zapékací mísy, mírně podlijeme vývarem, pokmínujeme a upečeme.

4. Podáváme s bramborovým knedlíkem a kysaným zelím, chutnají i s bramborovou kaší anebo na studeno s chlebem.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.