Liberecká rvačka skončila nožem v zádech

19. únor 2003

Rvačka skinů s anarchisty v restauraci Černý kůň v centru Liberce skončila těžkým zraněním. Sedmadvacetiletý anarchista skončil v nemocnici s bodnou ranou v zádech, sedmnáctiletý mladík vyvázl s řeznými ranami. Policie zadržela tři mladíky z devítičlenné skupiny skinů. Rvačka začala poté, co pětičlenná parta anarchistů odmítla výzvu k přípitku od početnější skupiny skinheadů.

Podle některých svědků vyvolali incident skinheadi, proti kterým stáli anarchisté. Zda se jedná opravdu o příslušníky těchto hnutí, zatím liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková nepotvrdila. "Při potyčce, při které někteří z útočníků vytáhli i nože, byla dvěma z pětice mladíků ve věku mezi 17 a 28 lety způsobena zranění. Nejmladší z nich utrpěl zranění lehké, ten má řezní rány na krku. Nejstarší z nich byl bodnut do zad. Tento muž je hospitalizován v liberecké nemocnici, přičemž jeho zranění lékaři kvalifikovali jako těžké. Tři z devíti útočníků jsme zadrželi přímo na místě a v současné době jsou umístěni v policejní cele."

Policie hledá dalších šest útočníků, mezi kterými je i ten, který mladíky napadl nožem. Zraněného mladíka museli lékaři operovat, nůž zasáhl játra, ale jeho stav je už podle lékařů stabilizovaný a jeho život v ohrožení.

autoři: ark , Ivana Bernáthová
Spustit audio