Kuřecí steaky s chřestem

Snad ještě někde nějaký zastihnete, i když sezóna už pomalu končí. Ostatně recept doporučuje užití chřestu sterilovaného a ten v obchodech "roste" celoročně.

Suroviny a pracovní postup: Plátky z kuřecích nebo krůtích prsíček přes mikroten lehce naklepeme, osolíme a posypeme hrubě mletým nebo v hmoždíři drceným pepřem - může to být i pepř zelený nebo směs čtyř barev. Jednu stranu okořeněného masa poprášíme hrubou moukou, vložíme tou nepomoučenou stranou do rozehřáté směsi oleje a másla, opečeme a otočíme. Opečenou stranu, která je nyní navrchu, poklademe sterilovaným chřestem - asi tak šest kousků na jednu porci - a zakryjeme plátky ementálu nebo chutí podobného sýra, celé to zaklopíme pokličkou a odstavíme z ohně. Maso se stačí dopéci, sýr se lehce vnoří v chřest. Jako přílohu můžeme dát vařené nové brambůrky nebo kopečky rýže, kterou předem promícháme s orestovanou cibulkou a sterilovanou kukuřicí. Na své si tak přijde i oko a hned poté i mlsný jazyk...

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS SEVER A KASTELÁN DUCHCOVSKÉHO ZÁMKU PETR HORÁK!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.