Kulečník

00849240.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 00849240.jpeg
0:00
/
0:00

U nás na severu Čech najdete spoustu tenisových nebo fotbalových klubů. Jsou tu ale i sporty kterým se pravidelně věnuje jen několik desítek lidí a místa na kterých se scházejí by jste spočítali na jedné ruce. Mezi takové patří i kulečník.

Billiard, jak se kulečníku ve světě říká, máme všichni spojený spíš se zábavou v restauraci, než se sportem, který má svou ligu, tabulky, ale i republikové nebo světové mistrovství. Na druhou stranu v restauraci se většina z nás poprvé s kulečníkem setká.

To že existují stoly s dírami a bez děr asi většina z vás ví. Populárnější jsou u nás ty, kde postupně takzvaně uklízíte koule do děr - a to z jednoho prostého důvodu. Vhazují se do nich mince a restaurace na nich tak víc vydělávají.

I když u kulečníkových stolů tága a koule většinou najdete, každý hráč si dříve či později pořídí tágo vlastní. Je důležité mít tu správnou délku, váhu a rozdíly jsou i v kožených špičkách, kterými dáváte kouli rychlost, dráhu a někdy i rotaci. Investice do tohoto náčiní nemusí být nijak veliká a určitě se vyplatí.

Proč je čistě kulečníkových heren u nás tak málo? Jak prozradil předseda mosteckého klubu Pavel Jung, není to totiž žádná levná záležitost...

Zaujalo vás naše povídání o kulečníku? Stačí najít odvahu a zajít do mostecké herny, určitě vás tam rádi přivítají. Informace o dalších místech kde se kulečník závodně hraje najdete také na internetu. Kulečník je totiž sport, vhodný úplně pro každého v jakémkoliv věku.