Krajská zdravotní investuje stamiliony do přestavby rumburské nemocnice a polikliniky

5. duben 2024 14:34

Krajská zdravotní investuje do Nemocnice a polikliniky v Rumburku zhruba 1,5 miliardy korun. Vedení společnosti své plány představilo 5. dubna starostům okolních obcí.

Nemocnici koupil v roce 2020 Ústecký kraj od insolvenční správkyně za 63 milionů korun a následně ji začala spravovat Krajskou zdravotní.

„Půjde o modernizaci a rekonstrukci polikliniky v Jiráskově ulici v celkové částce zhruba 230 milionů korun, dále se jedná o modernizaci administrativní budovy v areálu rumburské nemocnice a také o heliport,“ vypočítává předseda představenstva Krajské zdravotní Ondřej Štěrba.

Koncem roku 2027 pak má Krajská zdravotní v plánu postavit v Rumburku oddělení Emergency. „Půjde o stavbu emergency urgentního příjmu druhého typu s návazným komplementem – s operačními sály, jednotkou intenzivní péče i veškerým infrastrukturním zázemím,“ přibližuje Štěrba.

Rumburské nemocnici chybějí lékaři

Zajištění personálu by přitom nemusel být problém. „Střední zdravotnický personál se nám, si myslíme, daří zajišťovat velmi dobře. Shodou okolností, než jsem nastoupil na pozici starosty, jsem dělal ředitele rumburské střední zdravotnické školy. Máme ale problém s lékaři, ty sem potřebujeme nějakým způsobem dostat,“ přibližuje starosta Rumburku Martin Hýbl z hnutí ANO.

Věří, že by je mohlo motivovat například nové oddělení emergenci s nejmodernějšími přístroji a operačními sály. Vedení města plánuje také nastupujícím lékařům pomoci s bydlením.

Spustit audio

Související