Komplikace čekají řidiče při cestě z Chomutova na Karlovy Vary – u Kadaně začíná stavba kruhového objezdu

31. červenec 2023

Tři mrtvé a desítky zraněných si za posledních pět let vyžádala nebezpečná křižovatka na silnici I/13 u Kadaně a Vernéřova na Chomutovsku. Vyplývá to z policejních statistik. Před sedmi lety navíc na místě havaroval autobus s osobním autem, zraněných bylo téměř 30. Ředitelství silnic a dálnic proto začíná měnit křižovatku na bezpečnější kruhový objezd.

Řidiči musí počítat hlavně v ranních a odpoledních špičkách nárazově s kolonami, a to v obou směrech na silnici I/13 – ve směru od Klášterce nad Ohří na Chomutov i ve směru opačném.

Kolony se ale budou tvořit i na příjezdu od Kadaně směrem na Chomutov a průmyslovou zónu ve Vernéřově.

Stavba začíná 31. července a potrvá do konce října letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic za ni zaplatí zhruba devět milionů korun. Kruhová křižovatka bude mít vnější průměr necelých 50 metrů a v jejím středu bude ostrůvek s trávou.

Vedení Klášterce nad Ohří a Kadaně už několik let po řešení nebezpečné křižovatky volalo. Radnice proto začátek stavby vítají.

Podle starosty Klášterce Štefana Drozda z hnutí STAN, ale kruhový objezd není definitivním řešením. „Je to dočasné řešení té velmi nebezpečné křižovatky. Tím trvalým by potom mělo být mimoúrovňové křížení, ale to je záležitost dalších let,“ uvedl.

Kromě už zmíněné křižovatky je na silnici I/13 mezi Kláštercem a Chomutovem nebezpečný i další úsek, a sice průjezd obcemi Málkov, Černovice a Zelená. Tam plánuje Ředitelství silnic a dálnic stavbu přeložky dlouhé zhruba 15 kilometrů.

Obchvat bude stát čtyři miliardy korun bez DPH, stavět se má začít v roce 2028, hotovo by pak mohlo být o tři roky později.

Spustit audio

Související