Knihkupec z Florencie

Antičtí autoři psali svá díla především na papyrové svitky. Z čeho a jakým způsobem se papyrus vyráběl?

Knihu Rosse Kinga „Knihkupec z Florencie“ z produkce nakladatelství Slovart můžete získat, pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku.

Své odpovědi posílejte na adresu planetarium@rozhlas.cz. Nezapomeňte přitom uvést své plné jméno a poštovní adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Máte na to čas do neděle 25. září. Hodně štěstí!

Správná odpověď na minulou otázku

Známá anglická bioložka Jane Goodallová působila v Africe i jako osobní sekretářka slavného paleontologa a antropologa Louise Leakeyho. Čím se tento vědec proslavil?

Pochopitelně svými africkými objevy. Spolu se svou ženou Mary našel první lebku australopitéka druhu Paranthropus boisei, která dostala přezdívku Louskáček. S jeho jménem jsou také spojovány vůbec první nálezy kosterních pozůstatků hominidů druhu Homo habilis.

Autobiografii Jane Goodallové „Důvod k naději“ z produkce nakladatelství KAZDA od nás za správnou odpověď dostane paní Věra Faragulová z Písku. Gratulujeme!

kniha, čtenář, knihy, literatura

O soutěži

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také zde, na našem webu.

Úplná pravidla soutěže magazínu Planetárium

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser