Jedlíci na cestách: Slovensko
Pod titulkem Jedlíci na cestách se skrývají Tomáš Šapovalov a Jaroslav Bouzek, autoři cestopisných gastronomických videí a knížek.
Tentokrát se s nimi podíváme na slovenskou kuchyni. Probíráme halušky jako erbovní jídlo a taky to, proč někdy brynza nechutná jako brynza.
Dozvíte se víc o tradici husích pečínek ve Slovenském Grobu, o bratislavských rožkách a taky o Tatranském čaji.
Tradičně se Evropa dělí na sever, kde se pije pivo a mastí se sádlem a na jih, kde se pije víno a mastí se olejem. Sami Slováci říkají, že oni jsou uprostřed a tak pijí všechno.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.