Házenkářka z Mostu se stala sportovcem měsíce v Ústeckém kraji

Házenkářka Sára Kovářová
Házenkářka Sára Kovářová

Házenkářka Sára Kovářová z týmu Černí andělé se stala v anketě ústecké krajské organizace České unie sportu nejlepším sportovcem za měsíc leden.

Hráčka Černých andělů je zároveň českou házenkářskou reprezentantkou. V 17 letech se přestěhovala do Mostu z jihočeského Písku.

„Jsem rodinný typ, takže ten přesun na jiné místo, do jiného kolektivu, ten byl těžký. Navíc jsem se o sebe musela starat úplně sama. Ze začátku, alespoň týden, tu byla se mnou mamka, to mi pomohlo, protože jinak bych to snad ani nezvládla,“ vzpomíná na mostecké začátky Kovářová.

V Mostě ale podle vlastních slov možná nezůstane. „Jsem ještě mladá. Ráda bych získala víc zkušeností v reprezentaci a pak šla ven. Ideální by bylo asi Německo,“ uvažuje.

Záleží podle ní na tom, jaká nabídka ze zahraničí přijde. Studuje totiž na ústecké univerzitě a skloubit studium a zahraniční kariéru by šlo asi dost těžko.

„Nechávám tomu volný průběh. Kdyby ta nabídka přišla, chtěla bych asi dostudovat dálkově, i kdybych si to měla rozložit do dvou let. Kdyby ten UJEP ale nevyšel, určitě by se to dalo vyřešit i jinak – v reprezentaci máme kontakty a jsou tam holky, které studují na různých univerzitách, třeba v Olomouci. Takže se to dá zkombinovat,“ věří mladá házenkářka.

Spustit audio
autor: Jan Beneš

Související