Do semifinále soutěže o pohádkové věno se dostala i Eva Pomíchalová z Děčína

24. březen 2014

Pohádkové věno čeká na vítězku 3. ročníku soutěže Souboj nevěst, kterou pořádá vydavatel časopisu Tvoje svatba. Z více než 1600 přihlášených teď v boji o vítězství zůstává posledních dvanáct vdavekchtivých slečen. Je mezi nimi i Eva Pomíchalová, rodačka z Markvartic u Děčína.

Eva pracuje v Praze jako softwarová manažerka řízení letového provozu a zároveň studuje letecké a kosmické systémy na Českém vysokém učení technickém.

V soutěži svojí partnerku podporuje i její přítel Jan Kott. „Evička chtěla v soutěži tančit, a protože jsem si nepřál, aby tančila s někým jiným, musel jsem se to naučit sám – to bylo pro mě poměrně náročné, protože jsem nikdy předtím netančil a ona tančila závodně,“ svěřuje se Jan Kott.

Jestli se jejich vystoupení líbilo, to ukáže čas. Jedno je ale jisté – oba partneři se rozhodli, že budou v tanci pokračovat.

„Po soutěži za mnou Honza přišel a říká mi, že mu ty tréninky nějak chybí… Tak v tom pokračujeme,“ směje se Eva. Honza s Evou mají i další společné koníčky – oba lezou po skalách i na umělých stěnách a také oba hrají na klavír.

Finále soutěže se blíží a Eva s Honzou zatím nevědí, jakou volnou disciplínu jim porota povolí – rádi by ale předvedli něco s lezením – co přesně, to ani jeden z nich nechtěl prozradit.

Eva a Honza si své ano řeknou 21. června v 11 hodin v Růžové zahradě děčínského zámku. Oba už teď mají jasno o společné budoucnosti – chtěli by si pořídit domek blízko Prahy, aby mohli pohodlně dojíždět do práce a časem společně vychovat dvě děti – ideálně chlapce a holčičku.

„Když to budou obě holky, pořídím si prak na odhánění nápadníků,“ směje se Jan Kott.

Jak to nakonec bude s odháněním ženichů v případě dcer manželů Kottových, to se ukáže ještě za poměrně hodně let. Teď budou v Souboji nevěst pro Evu Pomíchalovou z Markvartic u Děčína důležité hlasy fanoušků.

autor: Josef Suk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...