Do národního parku České Švýcarsko dočasně platí noční zákaz vstupu. Důvodem je vyšší riziko požárů
Správa Národního parku České Švýcarsko vyhlásila noční zákaz vstupu do lesů na jeho území. Platí od 22:00 do 6:00. Důvodem je vyšší riziko vzniku požárů.
Podle správy hořel les od vzniku parku v roce 2000 do současnosti v celkem 82 případech. Většinou bylo příčinou lidské zavinění.
Před nebezpečím vzniku požáru varuje Český hydrometeorologický ústav. Výstraha platí do noci ze středy 1. května na čtvrtek 2. května.
Národní park České Švýcarsko podle mluvčího Tomáše Salova na výstrahy meteorologů reaguje omezením návštěvníků při vstupu do parku.
Při prvním stupni výstrahy před vznikem požárů je zakázán noční vstup na území parku v čase od 22:00 do 6:00. Při druhém stupni výstrahy kromě zákazu nočního vstupu platí pro turisty i příkaz pohybovat se jen na vyznačených turistických trasách.
Související
-
V Kyjovském údolí v Českém Švýcarsku otevřeli novou interaktivní stezku
V Kyjovském údolí na Děčínsku se otevřela nová interaktivní stezka. Správa Národního parku České Švýcarsko si pro návštěvníky připravila trasu, která má 11 zastavení.
-
Čas hnízdění ptáků v národním parku České Švýcarsko je tady
Naším hostem je fotograf Václav Sojka z národního parku České Švýcarsko. Tentokrát si s ním ale nepovídáme o fotografování, nýbrž o hnízdění ptáků.
-
Návštěvníků v Českém Švýcarsku meziročně neubylo. Do Hřenska jich ale přijela jen polovina
Ústecký kraj se spolu s městem Děčín a Správou Národního parku České Švýcarsko rozhodl zjistit přesné počty turistů, kteří loni zavítali na Děčínsko.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Rusku nestačí Bělorusko nebo Pobaltí. K fyzickému vstupu do Evropy potřebuje Ukrajinu, říká Víchová
-
V pohraničí chátrají statisíce hrobů po odsunutých Němcích. Stát chystá dotaci na jejich záchranu
-
Liberec porazil v předehrávce 47. kola extraligy 3:1 Třinec. Severočeši se vzdálili barážové příčce
-
DÍTĚ V OHROŽENÍ: Policie pátrá po 16leté dívce z Týnce nad Sázavou. Napsala, že se nevrátí domů