Cizince stíhaného za znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku poslal soud do vazby
21. červen 2019 12:17
Okresní soud v Litoměřicích poslal do vazby cizince stíhaného za znásilnění nezletilé dívky poblíž Lukavce na Litoměřicku. Po jednání to potvrdil soudce Miroslav Kureš.
Podle okresního státního zastupitelství muž 19. června přijel do Česka vlakem z Německa. S vyšetřovateli nekomunikuje a neměl u sebe doklady. Podle vzhledu se nejspíš jedná o Afričana.
Proč soud rozhodl o vazbě, vysvětluje soudce Miroslav Kureš: „Důvody pro vazbu útěkovou byly shledány soudem, protože je to samozřejmě osoba bez jakéhokoli zázemí, bez dokladů, je to osoba na pohybu, takže pro účely trestního řízení je nezbytné ji zajistit.“
Muž podle státní zástupkyně Kateřiny Doušové v Německu neúspěšně žádal o azyl. Hrozí mu až 10leté vězení.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Vzala knížku a učitelku s ní švihla.‘ V českých školách roste slovní i fyzické násilí vůči kantorům
-
ONLINE: Zůstane Orbán, nebo zvítězí Magyar? Po celém Maďarsku se otevřely volební místnosti
-
V Dozimetru budou u soudu svědčit politici okolo pražské TOP 09. Vypovídat má i poslanec Pospíšil
-
‚Jako když vezmete oblázek a hodíte ho o vodní hladinu.‘ Spratek líčí přistání mise Artemis II