České a německé děti v Podbořanech společně pronikají do tajů vědy

České a německé děti v Podbořanech společně pronikají do tajů vědy
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy České a německé děti v Podbořanech společně pronikají do tajů vědy

Větrný mlýn, zavlažovací systém nebo umělé části lidského těla – to všechno tento týden vyráběly děti v Podbořanech na Lounsku. Část prázdnin tam tráví společně školáci z České republiky a z Německa.

V rámci projektu „Věda nás baví“ děti zábavnou formou poznávají různá fakta ze světa vědy, techniky i přírody. Stará se přitom o ně tým učitelů, odborníků a nechybí ani tlumočníci.

České a německé děti v Podbořanech společně pronikají do tajů vědy

„Jsou tu děti jak z české, tak z německé strany – proto spolu musí mluvit česko-německy. Celý program je totiž veden tak, aby spolupracovaly, a aby se lépe poznaly. Dětí tu je 35 – 18 ze Spaltu a 17 českých,“ vysvětluje Martina Bláhová, garant projektu z podbořanského městského úřadu.

Na to, aby se k dětem dostávaly správné informace z oblasti vědy dohlíží Dominik Pilnaj ze sdružení „Věda nás baví“: „Jde o týden plný aktivit spojených s vědou. Je to rozdělené na tři části – na éru živlů, člověka a vědy a techniky. Cílem našeho sdružení je rozvíjet u dětí zábavnou formou pozitivní přístup k vědě.“

V Podbořanech mají děti nabitý program celý týden, skončí až v pátek.

Spustit audio
autor: Libor Želinský

Související