Češi zářili na ústeckém Mattoni půlmaratonu. Tereza Hrochová i Damián Vích získali stříbro

17. září 2023 09:52

Stejně jako loni ovládli Mattoni půlmaraton v Ústí nad Labem Němec Sebastian Hendl a Ukrajinka Valeria Ziněnková. Výtečně si ale vedli také Češi. Tereza Hrochová doběhla druhá a stejného umístění dosáhl také Damián Vích, který dokončil svůj premiérový soutěžní půlmaraton v životě v čase 1 hodina, 6 minut a 10 sekund a skončil druhý.

„Je to velký úspěch, jinak bych to asi nenazval, čas byl lehce pomalejší asi, než jsme doufali, ale v tomhle teple jsem rád, že jsem vůbec doběhl,“ svěřoval své dojmy v cíli po doběhu Damián Vích.

„Prvních 13 kilometrů bylo fakt skvělých, ti jsme cítil, že to je mega dobrý, naopak nějak to počasí udělalo svý, ale všichni jsme ho měli stejný, takže všichni dobojovali skvěle a já jsem úplně nesmírně spokojený s druhým místech,“ doplnil Damián Vích.

Roli favoritky potvrdila Tereza Hrochová. „To je asi vždycky za mě jedno z nejhorších, když mají ostatní to očekávání, protože tam je takový ten tlak, i když si jdete za tím sami, tak máte v hlavě jenom sebe a už nikoho dalšího neslyšíte,“ komentovala svůj úspěch po skončení závodu nadšená Tereza Hrochová.

autor: David Kalvas
Spustit audio