Buchty, brokolice, chleba a grilování. Co mají společného?

Kynuté buchty mají tendenci rychle okorávat, při vaření brokolice se zase line nepříjemný zápach. Dávate chleba do mrazáku? Takhle bude opravdu jako čerstvý!

Kynuté buchty nebudou tak rychle okorávat, když je ihned po vytažení z trouby potřete horkou vodou s trochou rumu a cukru.

Maso nedávejte na gril nikdy přímo z lednice. Nechte ho alespoň jednu hodinu odpočívat při pokojové teplotě. Nebude vysušené a tvrdé.

Při vaření brokolice se zbavíte nepříjemného zápachu, když spolu s ní budete vařit i kousek chleba. Ten téměř všechen pach pohltí.

Když potřebujete zamrazit chleba, nejdříve ho nakrájejte, potom jednotlivé kousky zabalte do ubrousků a do mrazničky uložte v igelitovém sáčku. Při rozmrazování ubrousek pohltí přebytečnou vlhkost a chleba bude jako čerstvý.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.