25. prosinec: Krasavice semaforská a smutný konec vynikajících zpěváků

25. prosinec 2017
Miluška Voborníková

Dneska je pondělí, 25. prosince. Je to den narození Páně. Málo se ale ví, že kdysi sloužil v jistých křesťanských zemích jako počátek kalendářního roku. V Čechách se tento počátek roku užíval až do 15. století. Jak dnešní den vypadá v kalendáři?

Nejvyšší teplotu jsme si užívali v roce 1983, a ani se nechce věřit, kam rtuť vystoupala, bylo 14,6 ˚C. Nejnižší naopak v roce 1870, minus 23,4 ˚C. Dneska je to spíš o blátě. A co na to pranostika? Zelené Vánoce – bílé Velikonoce. Tak uvidíme, jestli budeme v roce 2018 lyžovat či nikoliv.

Popřát k narozeninám můžeme dnes zpěvačce, o kterou kdysi v Semaforu sváděli milostný souboj pánové Šimek a Grossmann, aby se nakonec stala manželkou zpěváka Petra Spáleného. Ano jde o Milušku Voborníkovou, které přejeme všechno nejlepší.

Na dnešní den vychází také jedna smutná vzpomínka z loňského roku, která málem znamenala konečnou pro legendární Alexandrovce.

Letoun ruského ministerstva obrany havaroval krátce po startu z letiště v ruském Soči a spadl do Černého moře. Z 92 osob na palubě bylo 64 členů uměleckého souboru Alexandrovci. Snad se letos podobným katastrofám vyhneme.