Za olympijským ohněm - Den "D-3"

6. březen 2008

Tři cyklisté se vydali na kole ze severočeských Litoměřic až do řecké Olympie. Chtějí být u slavnostního zapálení olympijského ohně, které se odehraje o velikonočním pondělí. Cestuje s nimi i náš reportér David Hertl. Trasu cesty a členy týmu najdete v příloze.

Pokud cestování "na poslední chvíli" patří mezi vaše záliby, pokud nemáte problém sbalit si všechno během několika minut a vycestovat, pak by vás asi nabídka na dvoutýdenní putování z České republiky do Řecka nezaskočila. Jenže když máte doma dvě hodně malé děti, dva roky propadlý pas a jistotu, že tohle nebude putování, ale tvrdá práce, tak to zase tak jednoduché přemýšlení není. "Nech si to projít hlavou," dal mi šéf zpravodajství tři dny na rozhodnutí. To bylo v pátek 15. února. Když jsem v pondělí všechno odsouhlasil, hned přišel termín první setkání s partou tří cyklistických nadšenců: pátek 22. února. Krátce po 15. hodině mne pozdravili Vladimír Liška, Stanislav Egreši a Jiří Pilnaj (ten se slovy "Tak to jste vy, ten hrdina...? Nechcete si to ještě rozmyslet?"). Při první rozhovoru jsme si vyjasnili takové "drobnosti", jako kdy se odjíždí, kudy se jede a kdy bychom se mohli (měli?) vrátit. A taky došlo na první fotografování pro potřeby propagačních materiálů Českého rozhlasu Sever.

Reportáže z cesty na slavnostní zapálení olympijského ohně poslouchejte na Českém rozhlase Sever každý den v 8:35 a 15:35.

autor: David Hertl
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...