Za olympijským ohněm - 7. den - 17. březen 2008

14. březen 2008

Tři cyklisté se vydali na kole ze severočeských Litoměřic až do řecké Olympie. Chtějí být u slavnostního zapálení olympijského ohně, které se odehraje o velikonočním pondělí. Cestuje s nimi i náš reportér David Hertl. Trasu cesty a členy týmu najdete v příloze.

7. den - 17. březen 2008

Všechna toužebná přání byla vyslyšena... Po neděli, kdy pršelo a sněžilo, přišlo pondělí. Ráno, když jsme vyráželi z Laives do Borga, byly tři stupně nad nulou. Během dne se teplota vyhoupla přes dvacítku! Svítilo sluníčko, a i když chvílemi foukal vítr, nakonec to bylo zcela překvapivě do zad cyklistů... Zkrátka, po všech těch nepřízních počasí téměř ideální den. Mimochodem, druhý den výpravy, kdy svítilo slunce... To není právě dobrá zpráva. Jako obvykle se tak trochu neshodla plánovaná kilometráž se skutečnou. Mapový program spočítal 85 kilometrů, ovšem cyklostezky silnice zase tak moc nekopírují. Nakonec cyklisté urazili 112 kilometrů. Z toho asi šedesát kilometrů bylo po mimořádně kvalitní cyklostezce. Jen ten zbytek! Stoupání do Vigolla bylo dlouhé osm kilometrů a místy byl sklon osmnáctiprocentní. V cíli na všechny čekalo překvapení. Pension v Borgo Valsugana je sice překrásný, ale na vysokém kopci nad městem. Pro cyklisty "perlička", a ostatně i pro doprovodný vůz, protože jediný most přes dálnici směrem k pensionu se opravuje. Otevřen je jen ráno a pak až večer, což jsme nevěděli, takže jsme si spolehlivě zajezdili a zabloudili po městě. Zítra čeká další dlouhá etapa až na předměstí Benátek, do Mestre.

Reportáže z cesty na slavnostní zapálení olympijského ohně poslouchejte na Českém rozhlase Sever každý den v 8:35 a 15:35.

Otázky a pozdravy pro účastníky výpravy za olympijským ohněm pište na olympia@sever.rozhlas.cz.

autor: David Hertl
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka