Vyšlápněte si s námi na Bukovku!

22. září 2023

Zveme vás na 4. ročník turistického pochodu Se Severem na Bukovku, který pořádáme společně s Klubem českých turistů.

Akce se koná 14. října 2023. Čekají na vás dvě trasy – obě začínají u památníku v Malém Březně. Startuje se v 11:00. Pro zájemce bude u podloubí naproti bývalému autobusovému nádraží v Ústí nad Labem připraven autobus zdarma. Směr start vyráží v 10:30.

Trasa č. 1

délka pochodu: 5,7 km, délka trasy: 2:36 hod.

Z počátku půjdete po modré turistické značce. U rozcestníku Nad Vitínem se vydáte po zelené stezce. U rozcestníku Stará Homole se připojíte na červeně značenou trasu.

Trasa č. 2

délka pochodu: 7,6 km, délka trasy: 3:02 hod.

Z počátku půjdete po zelené turistické značce. U rozcestníku Stará Homole se připojíte na červeně značenou trasu.

Logo společnosti Globus

V cíli pochodu čeká na všechny díky hlavnímu partnerovi akce, kterým je společnost Globus, pečený buřt zdarma, živá hudba i pivo z benešovského Pivovaru Ferdinand. Každý účastník dostane navíc zdarma také DVD Severočeské rozhledny a pamětní list jako upomínku na absolvování pochodu.

Na základě rozhodnutí Radiokomunikací bohužel nebude umožněn vstup do vnitřních prostor vysílače, a to především z důvodu bezpečnosti. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vás!

autor: pach
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.