Ve Verneřicích se zřítila část kostela
Ve Verneřicích na Děčínsku se zřítila část kostela. Stalo se tak krátce poté, kdy stavbaře ze svatostánku vyhnalo podezřelé praskání zdiva.
Naštěstí se nikomu nic nestalo, připomíná administrátor farnosti Marcel Hrubý. "Opustili stavbu a do deseti minut se to všechno zřítilo. Spadlo asi osm metrů římsy, zřítila celé krovy a spadla až do kostela. Takže kamení, suť a celá zeď - to je jedna velká hrůza."
Bortící se svatostánek už prohlédl statik. Doporučil zatím provizorní ukotvení štítu a zajištění dalších zdí. Kostel svaté Anny měl být dějištěm prázdninových oslav povýšení Verneřic na město.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Firma spojená s dříve vlivnými muži ODS obrala stát solárním podvodem o téměř 500 milionů, píše žalobce
-
Nehoda, či úmysl? Policie šetří požár hotelu, který spojuje billboardového bosse s jeho údajnou obětí
-
Ekonom: Evropa musí být asertivní. Trump chtěl způsobit paniku, ale možná se přepočítal
-
‚Do Trumpovy Ameriky se nikomu nechce.‘ Je to vláda tyranie, říká amerikanista Kozák