Vánoční perníčky

Chcete-li mít perníčky pěkně rozležené, tak už pečte!

Suroviny:
500 g hladké mouky
150 g cukru moučky
100 g medu
50 g másla
2 vejce + 1 na potření
1 prášek do perníku (nebo perníkové koření a 1 kypřicí prášek)
případně kakao na obarvení těsta

Postup:

1. Do mísy prosijeme mouku s cukrem a práškem (případně i s kakaem), přidáme tekutý (ale ne horký) med, rozpuštěné (ale ne horké) máslo a vejce a zpracujeme hladké těsto. Odložíme v mikrotenovém sáčku přes noc do chladu.

2. Těsto na mírně pomoučeném válu rozválíme, vykrájíme libovolné tvary – podle toho, chceme-li z perníčků mít i ozdoby na stromeček (pak nezapomeneme udělat před pečením dírku na mašličku) nebo je jen tak jíst anebo z nich složit vánoční dekoraci. Naskládáme na pečicí papír na plech, jemně potřeme rozšlehaným vajíčkem a v předehřáté troubě (180 stupňů) upečeme.

3. Zdobíme až těsně před vánoci bílkovou polevou – 1 bílek, 160 g prosátého cukru moučky a lžičku citronové šťávy třeme asi 20 minut. Elektrické metličky to urychlí. Pokud poleva vyjde příliš tekutá a stéká, zahustěte ji špetičkou škrobu.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.