V Mostě začala demolice bývalé 17. základní školy. Na jejím místě bude stát parkovací dům

1. červenec 2021 14:45
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V Mostě začala demolice bývalé 17. základní školy. Na jejím místě bude stát parkovací dům

Budovu bývalé 17. základní školy v Mostě začala 1. července bourat demoliční firma. Samotné bourací práce potrvají dva týdny, do konce prázdnin bude stavební firma odvážet suť. Město zaplatilo za likvidaci školy 7 milionů korun. Na místě bývalé školy pak postaví parkovací dům pro více než 280 aut. Kdy to ale bude, není jasné.

Nejtěžší bude bourání jednoho z pavilonů, který přiléhá k sousední 18. základní škole, říká stavby vedoucí Pavel Košťál: „Z hlediska napojení dvou škol na sebe, ten problematický spoj bude dilatace těch dvou škol, jelikož prostě sousedí přes jednu budovu.“

Most se snažil patnáct let čtyři pavilony sídlištní školy pronajmout nebo prodat, nenašel se ale zájemce.

„My jsme ji samozřejmě několikrát nabízeli k prodeji a uvažovali o jiných variantách využití, ale ten vnitřek a ta střeva té budovy jsou v takovém stavu, že nemá smysl ji oživovat,“ říká primátor Mostu Jan Paparega.

Na místě bývalé školy Most postaví parkovací dům pro více než 280 aut. Kdy, to ale zatím není známo.

„Teď v souvislosti s covidem došlo k navýšení stavebních hmot a materiálů i prací, takže to budeme muset aktualizovat v rámci projektové dokumentace. Pokud se zadaří, já bych byl rád, abychom v roce 2023 spustili samotnou investiční akci,“ dodává k tomu Jan Paparega.

 

autor: Jan Beneš
Spustit audio