Úterní Noční linka: Jak si kdo ustele...

6. červenec 2021

Jaké bylo nejzajímavější místo, na kterém jste kdy spali? A kde se vyspíte nejlépe? Doma v posteli? Nebo venku pod širákem? Patříte k nespavcům? A nebo k těm šťastlivcům, kteří jsou schopni usnout kdykoliv a kdekoliv, kam je člověk postaví, nebo posadí?

Možná jste i vy jako rodiče zažili, že když na dítě přijde spánek, nic ho nezastaví a je schopno usnout v opravdu krokolomných pozicích a můžeme vzít jed na to, že když se probere, nebude mu na tom připadat nic divného. A co třeba někteří ptáci... Rorýs dokáže spát v letu - vlastně mu nic jiného nezbývá, protože létá pořád a přitom také spí. Jenom na vajíčka si sedne. Ale dospělý člověk? Dokáže spát na přednáškách, na schůzích, na stole v práci nebo v divadle...

Ale nezřídka se pak stává, že ulehneme do postele, jsme strašně unavení, ale přesto ne a ne zabrat. A potom jsou šťastlivci, kteří jsou schopni dobře se vyspat v jakémkoliv prostředí, na čemkoliv a nevzbudí je ani do ucha chrápající spolunocležník. Na jakých zajímavých místech jste spali vy a jak se vám tam spalo? Patříte k dobrým spavcům, nebo naopak nespavcům?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...