Ústí nad Labem chce elektřinu nakoupit jen na rok. Vedení města doufá ve snížení cen
17. únor 2023 09:32
Ústí nad Labem začne hledat organizátora pro nákup energií na burze. Rozhodla o tom městská rada. Nakoupená elektřina má vedle města a veřejného osvětlení zajistit také potřeby ústeckého dopravního podniku nebo Severočeského divadla.
Kvůli možnému poklesu ceny elektřiny chce město fixní cenu jen na jeden rok.
„Přijali jsme opatření, že bychom soutěžili pouze pro období roku 2024 – nikoli už na ta dvouletá období, jak bývalo zvykem,“ vysvětluje primátor Petr Nedvědický z hnutí ANO.
Podle primátora má mít Ústí nad Labem vybraného nového dodavatele elektřiny nejpozději do letošního listopadu.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Mezinárodní právo nikdy nemělo vlastní zbraně. Musí ho dodržovat víc zemí, než ho odmítá, říká Ollongrenová
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale tři procenta HDP, řekla Schillerová
-
Velká cena Monaka má nejmladšího vítěze v historii. Prestižní závod ovládl Antonelli s Mercedesem
-
Česko vyhrálo arbitráž s JCDecaux a nemusí platit 550 milionů korun, uvádí ministerstvo financí