Ústecký stavební úřad testuje propojení původního a digitálního systému
21. leden 2025 14:55
Některé stavební úřady v Česku začaly testovat takzvaný technologický bypass stavebního řízení. Podle ministerstva pro místní rozvoj tak můžou využívat původní a digitální systémy stavebního řízení.
Jeden z testovacích úřadů je také v Ústí nad Labem. Podle tajemníka magistrátu Miloše Studenovského pracuje stavební úřad v obou systémech – tak, aby byla žádost stavebníka vždy vyřízena.
Podle ministerstva pro místní rozvoj mají jednotlivé úřady zjistit nedostatky technologického bypassu. Od února by ho pak mohly začít využívat úřady v celém Česku.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trénink s dronem a tipy, jak vyprovokovat policii k násilí. Rusko na Balkáně cvičilo moldavské sabotéry
-
ONLINE: Slovensko zablokovalo další balík sankcí proti Rusku. Bojí se zastavení dodávek plynu
-
Pecina: Liberty směřuje do fondu s dalšími investory, ti rozhodnou, co dál
-
‚Důležitá součást říčního panoramatu‘. Výbor UNESCO doporučil Praze nebourat železniční most na Výtoni