Ústecká zoo chová nový zvířecí druh – ohroženého jelínka vepřího

22. červen 2024

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem se může pochlubit nejen nově narozenými mláďaty, ale také nově chovaným druhem – jelínkem vepřím.

Jde o ohrožený druh a koordinací chovu tohoto zvířete byla pověřena právě ústecká zoo. Aby zajistila tomuto jelínkovi z jihovýchodní Asie optimální podmínky, spojila ústecká zoo síly s Ústeckou komunitní nadací. Cílem je vybrat finance na vybudování stáje – pak by se totiž jelínci nemuseli na zimu stěhovat.

Jak vzniklo jméno jelínek vepří? Co nového v ústecké zoo můžete vidět nebo jaké novinky zoo pro návštěvníky chystá? To už se dozvíte z audiozáznamu celého rozhovoru s Petrou Padalíkovou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.