U přehrady Fláje v Krušných horách roste informační centrum

Vodní nádrž Fláje

Povodí Ohře buduje u přehrady Fláje na Mostecku nové informační centrum. Právě toto vodní dílo na vrcholu Krušných hor patří mezi oblíbený cíl turistů i cyklistů. Kvůli stavebním pracím je vstup na hráz omezený. Vodohospodáři chtějí zájemcům v budovaném informačním centru poskytnout dostatek informací o dění kolem vody.

Za vznikem infocentra je podle mluvčího povodí Jana Svejkovského snaha zodpovědět lidem otázky, které se týkají vody.

„Protože víme o tom, že ne každý má vodní hospodářství pod palcem, má spoustu otázek, na které v hospodě dostane odpovědi úplně jiné, než které jsou pravdivé, tak jsme se rozhodli k tomuto kroku,“ uvedl mluvčí.

K přehradě jezdí turisté celý rok – v zimě na běžkách, na jaře pěšky a v létě na kole. „Infocentrum bude fungovat celý rok, převážně ho obslouží naši zaměstnanci, na léto budeme přijímat brigádníky,“ uvedl Svejkovský.

Kvůli stavbě, jejíž náklady jsou kolem deseti milionů korun, je v současnosti omezený vstup na hráz. Vedle informačního centra se opravuje lávka na přehradě, hotova bude do jara a během další turistické sezony se otevře centrum.

Třetí stavbou na Flájích je odstranění uvolněných částí konstrukcí uvnitř hrází. Na tento projekt povodí teprve hledá zhotovitele.

Povodí Ohře i letos při dni otevřených dveří umožní návštěvníkům vstup do některých svých objektů. Letos budou 9. září zpřístupněna vodní díla Březová, Skalka, Kamenička a jez Terezín.