Tip na výlet: Chrám chmele a piva v Žatci

23. květen 2014

Za pivem to žádný Čech nemá daleko, ale pokud chcete navštívit přímo Chrám chmele a piva, musíte se vypravit do Žatce!

Jde o poměrně velký areál - zahrnuje Chmelařské muzeum, Sladovnu, kde probíhají výstavy, Labyrint s erbovní síní, Chmelový orloj s přilehlým minipivovárkem a restaurací, kavárnu i hernu pro děti a taky Chmelový maják. Jeho 7 sloupů na vrcholu vás vítá už při vjezdu do města.

„Žatec je turistiky neobjevené město – nikdy turismus nepotřeboval, žil se svou chmelovou ekonomií a životem, ale to se za poslední 4 roky změnilo…“ upozorňuje průvodce Jiří Vent s tím, že město může nabídnout návštěvníkům mnohem víc, než jen Chrám chmele a piva.

„Rád mám zákoutí klášterní zahrady, která patřila k bývalému františkánskému klášteru. Je tam kout k relaxaci, zahrádka, minizoo, dětský koutek, bylinková zahrada, vinička… je to unikátní koutek země, obehnaný vysokou zdí a člověk se tam cítí izolován od moderního světa,“ popisuje Jiří Vent.

Jak vysoký je Chmelový maják? Co všechno můžete z této rozhledny uvidět? Co za akce město Žatec pořádá? Poslouchejte…

Právě teď mají v tamní Sladovně zbrusu novou výstavu Z historie Slovanů - osobnosti. Vypravuje o významných nejen českých, ale i dalších slovanských buditelích. Žatecký Chrám chmele a piva je otevřen krom pondělí denně od 10:00 do 17:30.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...