Teplické muzeum dostalo od těžařů sbírku třetihorních zkamenělin
6. říjen 2020 09:12
Regionální muzeum v Teplicích dostalo od Severočeských dolů sbírku zkamenělin třetihorních rostlin. Část z kolekce 540 kusů můžou návštěvníci vidět v muzeu během října.
Podle vedoucího přírodovědného oddělení Miroslava Radoně nálezy z lomu Bílina zachovaly organismy z usazenin jezera, které v této oblasti bylo před 16 až 18 miliony let.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
‚Používají je ministři i soudci.‘ O Dozimetru svědčí muž, který obžalovaným zařizoval šifrované telefony
-
Letní vystoupení rappera Ye v Praze nebude. Areál Velké Chuchle s organizátorem ukončil spolupráci