Svého chlupatého mazlíčka pravidelně kartáčujte a češte, vzkazuje chovatelům psů odbornice

23. květen 2022

O tom, že péče o psí srst a drápy je nejen kosmetickou záležitostí, ale i zdravotní nutností si povídáme s kynoložkou Janou Kymrovou. Na řadu přišly také dotazy posluchačů.

Štěně by si odmala mělo zvyknout na péči o srst a drápky, aby později nemělo problémy se strachem ze stříhání nebo koupání.

Jana Kymrová

U dlouhosrstých plemen je důležité česání a u mexického naháče zas je nutná péče o citlivou pokožku. V sezóně pak je potřeba dávat pozor na osiny z odkvetlých travin – ty se totiž mohou zachycovat nejen v srsti, ale také v tlapkách, kde mohou způsobit i vážné zdravotní problémy.

Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.