Šunkofleky

Nevím, co dělá ta šunka v názvu, klasicky se šunkofleky připravují z uzeného masa. Ale jak klasik říká – co po jméně – hlavně když to chutná.

Suroviny:
500 g fleků, flíčků
300-400 g uzeného masa
5-6 vajec
1-2 lžíce mléka
4 lžíce másla
2 lžíce oleje
sůl
pepř

Postup:

1. Uvaříme těstoviny a můžeme do vaření přihodit kousek uzeného masa nebo uzeného žebra, jídlo pak bude ještě lépe vonět. Maso ze žebírek je na šunkofleky vhodné, je šťavnaté.

2. Maso nakrájíme na kousky nebo obereme ze žeber a osmahneme na oleji.

3. Uvařené flíčky scedíme, dáme do pekáče, vmícháme připravené maso a máslo, které se na horkých těstovinách rozehřeje.

4. Vejce rozkvedláme s trochou mléka, osolíme, opepříme a přelijeme tím flíčky s masem v pekáči.

5. Zapečeme v rozehřáté střední troubě a podáváme klasicky s nakládanou okurkou, ale vyzkoušejte třeba i nakládanou červenou řepu. Vitaminově hodnotnější bude samozřejmě salát z čerstvé zeleniny – například okurkový.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.