Spolchemie neuhlídala oxid sírový
Z ústecké Spolchemie uniklo krátce před 19. hodinou zatím nezjištěné množství oxidu sírového. Škodlivý mrak směřoval z chemičky směrem na výletní zámeček Větruše, ústeckou čtvrť Střekov a dále labským údolí na Vaňov.
Únik oxidu sírového potvrdil Českému rozhlasu mluvčí ústeckého Magistrátu Milan Knotek: "Z areálu Spolchemie, konkrétně ze zásobníku olea, unikl mrak oxidu sírového. Chtěli bychom upozornit veřejnost, že koncentrace nejsou v žádném případě zdraví škodlivé, nicméně obtěžující. Jednoho pracovníka odvezla sanitka, protože se těch par nadýchal, ale nemělo by se jednat o nějakou vážnou záležitost." V tuto chvíli už obyvatelům města nehrozí žádné nebezpečí.
Později byla odvolána i všechna bezpečnostní opatření, která po úniku látky do ovzduší vyhlásila ústecká městská policie.
Letos se jedná už o třetí únik nebezpečného plynu z továrny. Podruhé se jedná o oxid sírový.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Exnáměstek hejtmana a dalších devět stíhaných uzavřeli dohodu v kauze ‚ohnutých‘ zakázek
-
Zeman je kronikou století, Řád bílého lva má mít, míní Vondráček. Výborný: Není to odměna za volby
-
Turnaj v Mexiku, ale ne pro Mexičany. Desetitisíce za vstupenku nezaplatíme, zlobí se domácí fanoušci
-
Kalhousová: Od 7. října vidíme nárůst židovského terorismu proti Palestincům na Západním břehu